Strona główna
Firma
Mieszkania na wynajem
III siedlisko TBS
Przetargi

Dla najemców TBS
Aktualności
Zgłoś awarię

Dla kandydatów TBS
Aktualności
Jak otrzymać mieszkanie
Inwestycje w realizacji

Galeria
Do pobrania
Kontakt

Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
82-200 Malbork
ul. Mickiewicza 26
tel. 055 272 26 64
fax.055 272 26 64
e-mail: sekretariat@tbs.malbork.pl
Aktualności23-03-2015r.


Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

w Malborku informuje,

że dnia 2 kwietnia 2015 r. (czwartek)

biuro Malborskiego TBS czynne będzie do godziny 13:30.

W dniu 3 kwietnia 2015 r. (piątek)

biuro Malborskiego TBS będzie nieczynne.

Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że

awarie zgłaszać należy do Krzysztofa Nosko, tel. : 512-101-425


18-03-2015r.

Szanowni Mieszkańcy obecni i przyszli

W dniu 11 marca 2015 r. Malborskie TBS rozpoczęło akcję nasadzania drzew i krzewów na terenie III siedliska. Łącznie na osiedlu przybędzie ok. 50 drzew i ok. 500 krzewów. Nowe nasadzenia nie tylko wpłyną na poprawę estetyki osiedla, ale będą też pełnić funkcję ochronną dla mieszkańców. Mamy wielką nadzieję, że mając na względzie walory zdrowotne i biologiczne, jakie daje zieleń w zabudowie osiedlowej będziecie Państwo wspólnie z nami czuwać i ochronić ją przed zniszczeniem zwracając uwagę na wszelkie przejawy wandalizmu. Szczególnie prosimy rodziców i opiekunów, by uczyli dzieci od najmłodszych lat dbałości o przyrodę i szacunku dla środowiska. Dzięki wspólnej trosce będziemy mogli obserwować, jak z małych wątłych roślinek pod Waszymi oknami wyrastają piękne i zdrowe kompozycje zieleni.

Kliknij, aby powiekszyc    Kliknij, aby powiekszyc   

Poniżej przedstawiamy wizerunek i krótką charakterystykę nasadzanej roślinności.

  • Drzewa iglaste :

Kliknij, aby powiekszyc    Kliknij, aby powiekszyc   

świerk srebrny i świerk serbski - duże drzewa osiągające wysokość do 15 m, posiadają igły koloru srebrzystego z długimi ozdobnymi szyszkami . Cechą charakterystyczną odróżniającą te dwa gatunki są igły, które w przypadku świerka srebrnego są sztywne i kłujące natomiast u świerka serbskiego miękkie.

  • Drzewa liściaste :

Kliknij, aby powiekszyc    Kliknij, aby powiekszyc   

Jarząb mączny i szwedzki - małe i średnie drzewa rosnące do 12 m wysokości o stożkowatej zwartej koronie, owoce dekoracyjne koloru pomarańczowego lub czerwonego. Odróżnić te dwa gatunki możemy po wielkości liści, które są szersze w przypadku jarząbu mącznego.

Jarząb pospolity - wolnorosnące drzewo o wąskiej kolumnowej koronie. Dorasta do 8 m wysokości. Liście ciemnozielone pierzaste, kwiaty białe póŸniej dekoracyjne czerwone owoce.

Lipa drobnolistna - drzewa osiągają wysokość 20-30m. Mają szeroko jajowatą lub kulistą koronę. Liście są sercowate z ząbkowatymi brzegami. Kwiaty mają jasnożółtą barwę i wyrastają pęczkami. Charakteryzuje je intensywny, miodowy zapach. Kwitnie od lipca do sierpnia. Owocem jest nagi orzech.

  • Krzewy liściaste :

Kliknij, aby powiekszyc    Kliknij, aby powiekszyc   
Kliknij, aby powiekszyc   

Tawuła w odmianach - krzew osiąga do metra wysokości i ma kulisty pokrój. Liście są jajowate z ząbkowatymi brzegami. Kwiaty białe lub różowe. Kwitnie od czerwca do lipca.

Forsycja - krzew osiąga 1,5-3 m wysokości. Może tworzyć żywopłoty lub figury geometryczne. Kwitnie na pędach zeszłorocznych jeszcze przed wytworzeniem liści. Kwiaty pojawiają się najczęściej od marca do końca kwietnia. Owocem jest torebka.

Krzewuszka cudowna, białobrzeżna - krzewy osiągają 1,5-3 m wysokości. Tworzą szeroką koronę o lekko przewieszających się pędach. Dzwonkowate kwiaty zebrane po kilka, mają białą lub różową barwę. Kwitnie od maja do czerwca. Owocem jest torebka.

Dereń żółtobrzeżny, złoto kory - niskie krzewy dorastają do 1,5 m wysokości. Krzewy o ozdobnych liściach żółto- zielonych. Występuje najczęściej jako krzew ozdobny w Skupinach. Kwitnie na biało w miesiącach maj- czerwiec.

Pięciornik - niski krzew dorasta do 1,5 m wysokości i posiada łukowato wzniesione, gęste pędy. Liście są pierzaste, złożone z 5-7 listków. Mają białą, żółtą, pomarańczową lub różową barwę. Kwitnie od czerwca do września.

Berberys purpurea - krzew osiąga 1,5-2 m wysokości. Jest rozgałęziony i ma ciernie. Liście są drobne, owalne, jesienią przebarwiają się na żółto i czerwono. Kwitnie od maja do czerwca. Owocem jest mała, czerwona jagoda.

  • Krzewy iglaste :

Kliknij, aby powiekszyc   

Sosna kosodrzewina - krzaczasta forma sosny o powolnym wzroście, osiągająca po 30 latach około 2 m wysokości przy podobnej średnicy, odznacza się jednak dużą zmiennością. Pędy krótkie wzniesione, igły sztywne ciemnozielone.

 Archiwum - aktualnoœci dla kandydatów 2007-2014
Webmaster PRO-SYSTEM   ::   Design and copyright 2004 FiresNet - Tworzenie Stron WWW